جامع ترین فروشگاه آزمونهای ابتدایی و مهارت های معلمی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاهی که هم اکنون پیش چشم شماست در ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت و دارای نماد الکترونیک است. با خیال راحت خرید کنید. در صورت بروز مشکل با شماره تلفن 09179668112 در تماس باشید.

پایان نامه روند روبه رشد شهر نشینی درجهان

پایان نامه روند روبه رشد شهر نشینی درجهان

فایل : word

قابل ویرایش و آماده چاپ

تعداد صفحه :132

 

مقدمه :

 

روند روبه رشد شهر نشینی درجهان ، بویژه در دهه های اخیر ، منجر به ظهور کلانشهرهایی شده که با توجه به تعدد و نیز مشترکات موجود بین نمونه های جهانی آن ، زاویه جدیدی از موضوعات شهر سازی و برنامه ریزی و منطقه ای را باز گشوده است . ابعاد گسترده و پیچیده این پدیده موجب شده تا پرداختن به این جریان از یک سو در زمره اولویتهای سیاست ها و برنامه های شهری قرار گیرد و از سوی دیگر ، ضرورت در انجام مطالعات و تحقیقات خاص با دیدگاهها و نگرش متنوع را مطرح سازد .

 

به تبع تنوع در نگرانی های مترتب بر پدیده کلانشهر ، نگرش های متنوعی نیز در برخورد با مسائل این پدیده مطرح می شود . بعضی ظهور و وجود کلانشهرها را در قالب نکات مثبت آن و در زمینه توسعه اقتصادی و اجتماعی دانسته اند و در مقابل بعضی دیگر ، ظهور این پدیده را به منزله نابودی منابع تجدید ناپذیر محسوب و آن را عامل از هم پاشیدگی نظام اقتصادی ، اجتماعی و مدیریتی ارزیابی کرده اند . در این باره اصول و معیارهای توسعه پایدار شهری و منطقه ای نیز به عنوان یک چالش روز ، پیش روی سیاستگزاران ، برنامه ریزان و متخصصان قرار گرفته است . ( غمامی ، مجید- مجموعه شهری تهران : گزیده مطالعات طرح راهبردی توسعه کالبدی )

 

کلانشهر تهران پدیده ای است که سیر تحول و دگرگونی آن قابل تامل است . تهران در دوره ای به شهر درختان چنار مشهور بود بطوریکه گاهی پیش می آمد مسافران از تراکم بیش از حد درختان و باغهای اطراف آن گله و شکایت کنند. در داخل شهر بازدیدکنندگان در میان این دیوارهای سبز امیدوار بودند برای اولین بار بتوانند گذشته سحر آمیز شرقی را مشاهده نمایند. اکنون شهر تهران یک کلانشهر بزرگ است . ( مدنی پور ، علی تهران ، ظهور یک کلانشهر) . دهکده ییلاقی تهران که دویست سال پیش به عنوان پایتخت ایران انتخاب شده ، اینک همراه با مجموعه ای از مراکز جمعیتی اطراف خود ، حرف اول را در ابعاد اقتصادی ، اداری و خدماتی در کشور می زند ( غمامی ، مجید مجموعه شهری تهران )

 

این پروژه تحقیقاتی با تاکید بر 4 محور مرتبط ذیل ، به شرح چگونگی شکل گیری محیط شهری تهران و روند اعمال تغییرات در ساختار اجتماعی و فیزیکی آن می پردازد :

 

1 ابعاد فضایی و اجتماعی شهر به یکدیگر وابستگی دارند .

 

2- مطالعه وشکل گیری فضای شهری از طریق پیگیری فرآیند توسعه آن امکان پذیر است .

 

3- فرآیند توسعه مانند هر فرآیند اجتماعی از طریق توجه دوگانه به اتفاقات خاص شهری و چارچوب ساختارهای حوادث قابل درک است .

 

4- درک این فرآیند با در نظر گرفتن محیط فیزیکی و شرایط اجتماعی مرتبط با آن امکان پذیر خواهد بود .


 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,485 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 11,650 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
95-shahr-neshini_431153_2949.zip17.8 MB

تحقیق مطالعه یک دانش آموز که دچار اختلال در یادگیری است

تحقیق مطالعه یک دانش آموز که دچار اختلال در یادگیری است فایل : word قابل ویرایش و آماده چاپ تعداد صفحه :21 فهرست مطالب   عنوان ......................................................................................    صفحه                                  &nbs ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه