جامع ترین فروشگاه آزمونهای ابتدایی و مهارت های معلمی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاهی که هم اکنون پیش چشم شماست در ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت و دارای نماد الکترونیک است. با خیال راحت خرید کنید. در صورت بروز مشکل با شماره تلفن 09179668112 در تماس باشید.

پایان نامه برنامه ریزی شهری

پایان نامه برنامه ریزی شهری

فایل : word

قابل ویرایش و آماده چاپ

تعداد صفحه :144

 

1-١طرح مساله

 

تا قبل از جريان جهاني ناشي از انقلاب صنعتي تغييرات جوامع شهري بسيار بطني و نامحسوس بوده و به تبع آن كالبد شهرها نيز با دگرگوني قابل توجهي مواجه نبود. همگام با تغييرات اقتصادي ٬ اجتماعي و فرهنگي و فناوري هاي جديد بافت هاي شهري با تغيير شكل و شالوده مواجه گرديدند. چرا كه شهر نيز همچون ساير پديده هاي مصنوع انسان ساخت در طول زمان دچار تغيير تحول رشد و توسعه ميگردد . اين توسعه فرايندي پويا و مداوم است كه در طي آن محدوده هاي فيزيكي شهر و فضاهاي كالبدي آن در جهات عمودي و افقي از لحاظ كمي افزايش و از حيث كيفي تغيير مي يابد و اگر اين روند سريع و بي برنامه باشد به تركيب فيزيكي مناسبي از فضاهاي شهري نخواهد انجاميد در نتيجه سيستم هاي شهري را با مشكلات عديده اي مواجه خواهد ساخت.(زنگی آبادی ، 1371،ص5)

 

در اكثر شهرهاي امروزي كشور مي توان رد پايي از وقايع و نيز دوره هاي تاريخي كه آن شهر سپري نموده است را مشاهده نمود. محله ها و بافتهاي يك شهر از امكانات وعوامل رشد مساوي در طول زمان برخوردار نبوده و نيستند و همين امر سبب به وجودآمدن تفاوتهاي آشكاردر سيماي شهرها شده است . در حاليكه شهر پايدارو توسعه يافته شهري است كه در حين رشد ٬ توسعه و ايجاد فضاهاي جديد ارتباط منطقي و منسجم بين فضاهاي جديد و قديم برقرار نموده و يكپارچگي و هويت شهر را حفظ و تقويت نمايد . امروزه مهم ترين مشكل در مورد رشد ناانديشيده شهرها فقدان نقشه و برنامه جامع اقتصادي ٬ اجتماعي و فرهنگي براي توسعه شهر است . از مسائل مهمي كه رشد بي رويه شهرها در اثر توسعه حومه نشيني به وجود آورده است   مي توان از اسراف در استفاده زمين فقدان تسهيلات و وسايل شهري كافي٬عدم پيوستگي حومه شهر و در نتيجه افزودن بر مشكلات شهري نام برد.(شیعه، 1371، ص24)

 

بدون شك زمين منبع غير قابل جايگزيني بوده ٬ به خصوص زمين با كاربري خاص مانند جنگل ها ٬ اراضي كشاورزي مرغوب و مراتع متراكم و غيره كه با تبديل چنين اراضي نه تنها يك منبع اقتصادي مهم در كشوري مانند ايران از بين مي رود بلكه پيامدهاي زيست محيطي آن غير قابل جبران است . در طرح هاي توسعه شهري و توسعه هاي خودرو در دهه هاي گذشته شهرها و آبادي هاي غالبا بدون توجه به اين امر حياتي (كاربري بهينه زمين) در جهت هاي مختلف و در روي اراضي باارزش (از لحاظ كشاورزي و زيست محيطي و غيره) مانند دشتهاي غني ٬ كوهپايه ها ٬ سواحل دريا و حواش رودخانه ها گسترش يافته اند.(اعتماد ،1379 ، ص16)

 

بافتهاي فرسوده شهري بدون طرح و نقشه ي قبلي شكل گرفته وتغيير و تحول يافته و توان جوابگويي به نيازهاي امروزين را ندارد شبكه معابر اين بافتها علاوه بر مشكل عدم دسترسي مناسب ساكنين به محل سكونت خود امكان دسترسي خدمات شهري نظير جمع اوري بهداشتي زباله ٬ آتش نشاني ٬ اورژانس ..... را بسيار سخت مي سازد.

 

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 11,304 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 12,560 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
225-barnamerizi-shahri_414459_5674.zip35.1 MB

تحقیق مطالعه یک دانش آموز که دچار اختلال در یادگیری است

تحقیق مطالعه یک دانش آموز که دچار اختلال در یادگیری است فایل : word قابل ویرایش و آماده چاپ تعداد صفحه :21 فهرست مطالب   عنوان ......................................................................................    صفحه                                  &nbs ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه